czwartek, 19 stycznia 2012

"Jesienna miłość" - Sparks


      Okazuje się,że do tej pory przeczytałam nie jedną ale dwie książki Sparksa. Jedna to " Jesienna miłość" a druga "List w butelce".
Widziałam również filmy nakręcone na podstawie tych powieści.Tu przedstawię .Jesienną miłość", książkę o pierwszej miłości.      Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beauford w Karolinie Północnej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę - tymczasem Landon, podobnie jak reszta klasy, nie zaczął jeszcze zastanawiać się, co zrobić z dorosłym życiem. Jedynie Jamie Sullivan, cicha, spokojna dziewczyna, opiekująca się owdowiałym ojcem, pastorem, jest inna. Nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, a dzień bez dobrego uczynku uważa za stracony. Tymczasem zbliża się doroczny bal. Nie mając akurat dziewczyny, Landon w odruchu desperacji zaprasza Jamie, na którą nikt dotąd nie zwrócił uwagi. Znajomość nie kończy się na balu. Wykpiwany przez kolegów chłopak początkowo unika Jamie, wkrótce jednak ich kontakty przeradzają się w przyjaźń, a potem głęboką miłość. Landon odkrywa prawdziwy sens życia - piękno natury, radość, jaką sprawia pomaganie innym, ból po utracie najbliższej osoby..

Sparks dał mi się poznać przez obydwie przeczytane książki  jako mistrz nastroju. 
Pisze w sposób mało spotykany o uczuciach łączących  kobietę i mężczyznę.
Książka wciąga bardzo i czyta się ją można powiedzieć jednym tchem.3 komentarze:

  1. Może dlatego że czytałam ebooka na komputerze co mnie męczyło, ale książka podobała mi się mniej niż film. Film po prostu uwielbiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dużo o niej słyszałem i chciałem ją przeczytać, ale nigdzie jej nie moge znaleźć :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzisiaj widziałam, posyłam Ci link, jest tania.http://allegro.pl/art7-ksiazka-jesienna-milosc-i2016812040.html

    OdpowiedzUsuń