sobota, 28 stycznia 2012

Jodi Picoult, Between the lines - zapowiedź

JODI PICOULT, BETWEEN THE LINES
by Jodi Picoult, Samantha van Leer

O autorkach
Jodi Picoult jest autorką osiemnastu powieści, w tym #1 bestselerów New York Times: House Rules, Handle With Care, Change of Heart, Nineteen Minutes oraz My Sister’s Keeper. Mieszka w New Hampshire z mężem i trójką dzieci.
Samantha van Leer uczęszcza do gimnazjum. To w jej głowie zrodził się pomysł na tą książkę, który przedstawiła mamie. W wolnym czasie Samantha trenuje taniec współczesny, aktorstwo i śpiewa w musicalach.Jodi Picoult i jej nastoletnia córka prezentują swoją pierwszą powieść dla nastolatków, przepełnioną romansem, przygodą i humorem.

* Between the Lines to mądra, zabawna, romantyczna powieść dla nastolatków o księciu z bajki, który pragnie uwolnić się z ograniczeń jakie narzucają mu stronice księgi i dziewczynie, która się w nim zakochuje. Delilah ma w sobie coś z samotniczki preferującej spędzanie czasu w szkolnej bibliotece z głową w jej ulubionej książce. Between the Lines może być baśnią, ale jest ona prawdziwa. Książę Oliver jest odważny, lubi przygody i jest czuły. Pewnego dnia Oliver przemawia do Delilah. Okazuje się, że jest kimś więcej niż jedno wymiarowym księciem z bajki. Jest niespokojnym nastolatkiem uwięzionym przez swoją biblioteczną egzystencję i nienawidzi tego, że całe jego życie jest już zdeterminowane. Jest pewien, że rzeczywisty świat może zaoferować mu o wiele więcej, a Delilah może stanowić klucz do jego wolności. Delilah i Oliver razem starają się wydostać Olivera z jego książki. To swego rodzaju wyzwanie zmuszające ich do analizy ich spostrzeżeń i rozmyślań na temat losu, świata i ich własnego miejsca na ziemi. Podczas tej drogi zaczynają się do siebie zbliżać; rozkwita romans, który jest piękną baśnią.

Na świecie powieść ukaże się 26 czerwca, 2012.
Ciekawie kiedy w Polsce..

Przyznam, że - pomimo tego, iż ma być to książka młodzieżowa - jestem jej bardzo ciekawa.
Przeczytacie?

*   tłumaczenie fragmentu ze strony KLIK

6 komentarzy:

 1. No no zapowiada się bardzo ciekawie ! Już się nie mogę doczekać ! Zapraszam do mnie, może zaciekawi cię film "Nie czas na łzy" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No no, kolejna książka Picoult, to nie lada gratka dla fanów - czyli dla mnie też ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie slyszalam o tej ksiazce.. obecnie czytam "POTOP" wiec srednio mam czas na jakies dodatkowe ksiazki :<

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę pamiętać o tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jak najbardziej przeczytam;)
  Jednak tyle czekania..

  OdpowiedzUsuń