środa, 4 stycznia 2012

Małe podsumowanie

Witajcie,
Jesteśmy tu już dwa miesiące (dobra, niecałe) jednak nie obrałyśmy jeszcze dokładnego kursu naszego wyzwania, dlatego razem z Mery postanowiłam zorganizować małe podsumowanie i "zaproponowanie":)

Na początek chciałyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za zapisania się do naszego wyzwania - jest Was już 15! Każdą chętną osobę również cieplutko zapraszamy.Zaznaczam, że nie ma tu znaczenia wiek, czy wasze spojrzenie na książki autorów. Liczymy na szczere opinie.
Widzimy, że zarówno Jodi Picoult jak i Nicholas Sparks cieszą się ogromną popularnością. Ich książki waszym zdaniem są znakomite, ciekawe, poruszające i warte uwagi.Zamieściliście tak wiele znakomitych recenzji, dziękujemy.

Jednak nie chciałybyśmy, by można było tu znaleźć tylko opinie na temat danych książek. Co byście powiedzieli na dyskusje, posty z cytatami czy różnego typu ciekawostki?
Jeśli tak, śmiało piszcie. W komentarzach, na naszego maila, czy gg. Same wszystkiego nie pociągniemy! Robimy burzę mózgów! Ktoś ma pomysły?

8 komentarzy:

 1. Pomyślę nad tym i jak mi coś wpadnie do głowy to dam znać:)

  Hmm a może np. jakiś konkurs na najlepszą recenzje???Raz na miesiąc albo rzadziej? Można by napisać do wydawnictwa ,które wydaje książki Picoult i Sparksa- może przekażą coś na nagrodę???

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że konkurs na recenzję byłby całkiem konstruktywny, zważając na to, że odkrywa przed nami poglad drugiego człowieka, nowego perspektywy widziane innym okiem.

  w takim razie ja zapraszam jutro oczywiście, na swoją recenzję! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisuję się pod powyższymi pomysłami ; ) Interesujące byłoby także dodawanie przez Was jakichś ciekawostek na temat książek, jak i samych autorów.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. A może Wydawnictwa zgodziłyby się na Współpracę podobną do tej z Włóczykijki?
  Dostalibyśmy np. "Anioła Stróża" i każda osoba w przeciągu dwóch tygodni od otrzymania książki musiałaby ją przeczytać i zrecenzować?

  Proponowałabym się również wymienić numerami gg i umówić się kiedyś na jakieś wymienianie pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że wątek z cytatami także jest dobrym pomysłem.
  Poza tym konkurs na recenzję - tak jak już dziewczyny wcześniej wspomniały.
  Może recenzja filmów obejrzanych na podstawie książek Sparksa?
  Nowości, aktualności? Przeczytałam wczoraj na FB, że Nicholas zaczyna pracę nad nową książką.
  Hmm co jeszcze... o bohaterach Sparksa? Wypisujemy bohaterów, piszemy ich krótką charakterystykę, historię.. nie wiem czy to dobry pomysł;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy blog, myślę, że dobrze by było zaangażować w to wydawnictwa. A może niech każda uczestnicząca w wyzwaniu blogerka spróbuje napisać krótką - na ok. 2 akapity - recenzje i np. razem będą na jednej notce. W komentarzach blogerzy będą mogli porównać sobie zdanie kilku osób... :D Wiem, że nie umiem tłumaczyć, ale myślę, że coś zrozumiałyście... :)
  I ja chętnie przyłącze się do wyzwania, co prawda Sparksa jeszcze nie czytałam, ale na mojej półce znajdują się już kilka książek Picoult...
  Mój mail: paulinazmuda@o2.pl
  Zostawiam jeszcze swoje gg: 31005733

  Pozdrawiam ciepło - Karolka ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. I jestem za powyżej wymienionym pomysłem, żeby porozmawiać o tym na gg, najlepiej na konferencji na gadu gadu :)

  OdpowiedzUsuń